ZDARR

Kapela ZDARR vznikla v listopadu 2000 z postupně se rozpadajícího seskupení Hakybua… Název je složenina z počátečních písmen jmen jejich členů, ZDeněk Souček, ARnošt Anderle, Roman Pašek. První rok trio odehrálo 10 koncertů a soukromých akcí. V roce 2001 do sestavy přichází Pavel Hendrych, jehož rytmika hudbu ZDARRu oživila . Veškerá tvorba je původní a pochází většinou z dílny Zdeňka Součka. Na tvorbě se podílejí i ostatní členové kapely a jejich přátelé. Kapela spolupracuje se spisovatelem, básníkem, textařem Pavlem Bryczem (cena Jiřího Ortena, Státní cena za literaturu 2004, Zlatá stuha 2010).

Styl který kapela hraje si sama pojmenovala „otevřená akustická fúze“, někteří tento styl označují jako „moderní šanson“, ale dá se zasunout i do škatulky „world music“ či “alternativa”. Dva členové ZDARRu také působili v mostecké formaci Laura a její tygři.

V březnu 2003 vydali své debutové CD pojmenované „ZDAR“ s jehož produkcí pomáhal mostecký noiseindustriální „rachotník“ Radek Kopel (Napalmed) a hostovala na něm část pěveckého sboru Korálek.


V červnu 2005 kapela pokřtila své druhé album „DAR“. Vystupovala na festivalech Boskovice, Worldfest, Proti proudu, Křič fest, Pecka, Zahrada, Okolo Třeboně, Svátek hudby, Folková růže, Stodola Michala Tučného, Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích atd. V roce 2006 kapela ZDARR nahrála hudbu Zd. Součka k divadelním představením “Jak šel Kuba za Markytkou” a “Hrnečku vař!”, které uvádí Divadlo Rozmanitostí v Mostě. Na samém sklonku roku 2008 kapela vydává své třetí album „PAVEL“,na kterém se sešla řádka hostů, třeba Jana Koubková, František Krtička, Miroslav Váňa a další. V roce 2009 přichází posila basové linky Zdeněk Říha - tuba, který již hostoval na albu Pavel a v dubnu 2011 jeho učinkování v kapele končí. Od konce roku 2012 je stálým hostem a alternací rytmiky, vynikající mladý jazzový bubeník Filip Ernst (Junior big band Litvínov, Cofeebreak, Erika Fečová band atd.), který se začátkem roku 2013 stává stálým členem a nahrazuje Pavla Hendrycha, který s kapelou občas alternuje. V ten samý čas Arnošt Anderle vynechává kvůli pracovnímu vytížení velkou čast koncertů a po dohodě se kapela transformuje na trio ve složení Zdeněk Souček - akordeon, zpěv, Roman Pašek - saxofony, klarinet, zpěv a Filip Ernst- bicí vokály. Na samém začátku roku 2014 se po vyřešení pracovních záležitostí vrací Arnošt Anderle – akordeon, zpěv a kapela funguje opět v plné síle a chuti, nahrává své čtvrté album. Od roku 2012 začíná vystupovat i na pódiích okolních evropských států.

Nedílnou součást alb tvoří též obaly, které jsou pečlivě připravované. Obal k druhému albu Dar stvořil grafik a zpěvák kapely Invalidní důchod Petr Mička. Obal alba „Pavel“ je grafickým listem malíře, sochaře a grafika Karla Gyurjana a též sbírkou textů Pavla Brycze. Obal čtvrtého alba stvořil výtvarník, filmový architekt, grafik a kytarista kapely Rovná záda Roman Kudláček = Rowen.Kapela často koncertuje a svým energickým a netradičním přístupem obohacuje spektrum domácí scény.

Zdarr vystupuje jako host Divadla nad Labem v představení “Tržiště plné kejklířů” - opera dell´arte (Hudba: Tomáš Alferi, Text: Jiří Bilbo Reidinger).

Všichni členové kapely mají svá občanská povolání nebo studují.
Obrázek zboží Název zboží- Cena
Tričko Zdarr

Tričko Zdarr

Velikost UNI M
200,00Kč

... více informací
Zboží na prodejně

Tričko Zdarr

Tričko Zdarr

Velikost UNI L
200,00Kč

... více informací
Zboží na prodejně

Tričko Zdarr

Tričko Zdarr

Velikost dámské M
200,00Kč

... více informací
Zboží na prodejně

Tričko Zdarr

Tričko Zdarr

Velikost dětské 8let
200,00Kč

... více informací
Zboží na prodejně

Tričko Zdarr

Tričko Zdarr

Velikost dětské 10let
200,00Kč

... více informací
Zboží na prodejně

Zdarr - AR 2 3

Zdarr - AR 2 3

CD AR 2 3 (ar dva tři)
180,00Kč

Vložit:Copyright © 2024 TYMOS. Powered by Zen Cart